NOVOROČNÍ DIETA

2/8/18
Bartoš

NOVOROČNÍ DIETA

Pokud chcete po novém roce se zařadit do skupiny hubnu do plavek a shazuju řízky v době leden – březen. Tak máte určitě v plánu také držet nějakou dietu. Už jsem napsal několik článků, kde jsou rozepsané různé typy diet apod. Co si ale musíte uvědomit, pokud jste ještě nikdy svůj jídelníček pořádně neměnili a nedrželi to delší dobu, že se pustit do nějakých drastických redukčních diet, které vám za měsíc zajistí kostky na břiše úplně na nic a ještě na to dojedete, protože v březnu kdy už vás to všechno přejde a přestanete cvičit a trošku si v jídle upustíte tak zažijete už tak známý pojem yo-yo efekt. Nebo tu dietu budete držet tak dlouho až si zpomalíte metabolismus a budete mít ještě více problémů to pak dát do pořádku.Musíte si uvědomit, že na každého funguje něco jiného. Takže to, že někdo jí 8 jídel denně a hubne díky tomu a je spokojenej neznamená, že pro vás to bude ideální. Problém u opravdu tvrdých redukčních diet je ten, že dané programy, trenéři či výživový poradci slibují výsledky a tak vám je dají. Kolikrát se s daným jídelníčkem musíte hodně omezovat, některé vám stáhnou dolů jenom váhu, protože množství bude tak malé, že se tělo zbaví všech přebytečných svalů apod. Co všechny tyhle typy diet mají společné je fakt, že se u toho nenaučíte, co na vás funguje, co vám sedí a jak s tím v normálním životě fungovat. To je hlavní důvod proč si myslím a odmítám to komukoliv psát jsou jídelníčky, kde máte rozepsané jídlo na snídani, oběd, večeři apod. Pokud znáte ingredience, které můžete použít je otázka 3 minut na internetu než si najdete minimálně 10 dobrých, rychlých receptů pouze ze surovin co máte povolené.Pokud tedy máte za sebou pouze tyto diety, které jste stejně delší dobu než pár týdnů či měsíců nedokázali držet. Vykašlete se na to v lednu a jediné co udělejte, jsou 10 základní bodů:

  1. Snižte příjem sacharidů, a co největší množství přijímejte v okolí tréninku tedy před, během a po
  2. Zvyšte příjem dobrý tuků – omega 3, ryby, ořechy, olivový olej, kokosový olej, mango,…
  3. Zvyšte příjem zeleniny, pokud nemáte čerstvou tak mražená nevadí
  4. Víc pijte
  5. Mějte dostatek kvalitního spánku
  6. Snažte se mít v každém jídle bílkoviny
  7. Naučte se jíst do sytosti – proto aby váš mozek zaznamenal signály z žaludku a řekl vám, že máte dost trvá cca 20min. Zpomalte tak jídlo pijte mezi sousty, pokládejte příbor apod.
  8. Vyhněte se naprosté většině všech věcí, co mají na obalu napsané fit, fitness, zdravé,….
  9. Snažte se si kupovat suroviny v co nejvíce původním stavu jak to je jen možné. Tudíž už předpřipravené jídla apod. ne
  10. Najděte si jídla, která vám chutnají. To že je určité jídlo „zdravé“ ale vám je z toho na blití vám k ničemu nepomůže když to do sebe budete cpát.
10 DŮVODŮ, PROČ NENÍ KARDIO EFEKTIVNÍ PRO SPALOVÁNÍ TUKŮ

Přečíst celé ...
CO U MIMINEK NEPODCENIT

Přečíst celé ...
KOMPLETNÍ NÁVOD JAK NA REHABKU PO PLASTICE KŘÍŽOVÉHO VAZU

Přečíst celé ...
ALL PAIN, NO GAIN: PROČ NÁS VŠECHNY ZRADILA POSEDLOST INTENZIVNÍMI TRÉNINKY

Přečíst celé ...

Úvodní diagnostiku máš zdarma

Trénuj tak, aby to mělo smysl. Začneme úvodním diagnostickým tréninkem, podle kterého ti sestavíme plán na míru tvým cílům.

Diagnostika zdarma
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Chceš vědět ovšem, co se u nás děje?

Přihlas se k odběru newsletteru a budeš pořád v obraze. Neunikne ti žádná aktualita,
nový článek ani doporučení ke stravě či tréninku.