DŮLEŽITOST SÍLY

2/8/18
Bartoš

DŮLEŽITOST SÍLY

Ironická věc ohledně síly je ta, že je to nejdůležitější věc, ale zároveň ta nejtěžší věc pro prodej. Pro rozvoj síly nepotřebujete úžasné vybavení a poslední vychytávky nebo neuvěřitelné strategie. Vždyť když se koukneme do minulosti spousta z těch nejsilnějších lidí, co kdy žili, trénovali s hrozným vybavením, používali nesmyslné strategie a nejedli zdravě. Jinak řečeno: zesílit můžete vždycky za jakýchkoliv podmínek, pokud splňujete jednu věc a to je odhodlaní pro to dřít. Nemůžete udělat chybu tím, že vaše priorita bude rozvoj síly, ať je váš cíl jakýkoliv. Koukněte se například do kulturistiky, kde o sílu nejde, ale téměř všichni co vyhráli Mr. Olympia, patřili mezi ty nejsilnější a většina z nich měla zároveň minulost v silovém trojboji, vítěz crossfit games Rich Froning trhne 150kg, golfista Gary Player dřepne přes 150kg (při váze cca 75kg).Jinak řečeno rozvoj síly vám vždy pomůže dosáhnout rychleji jakýkoliv cíl, který máte.Nárust svalů: i když je možnost dosáhnout pomocí různých technik jako mechanická tenze anebo metabolický stres, pro dlouhodobé zlepšování musíte být silnější, abyste mohli progresivně přetěžovat tělo a pořád tak zvyšovat množství svalů.Vytrvalost: Jak Fred“dr.Squat“ Hatfield zmiňoval. V maratonu kde je vše ostatní stejné je vítěz ten sportovec, který dokáže (krok za krokem) aplikovat nejvíce síly do země během dráhy 42km. Jako příklad se můžeme podívat na Dean Karnazes. Jeden z nejlepších ultramaratonců a shyby mu nedělají problém, což se o spoustě lidí, co chodí zvedat činky, říct nedá.Prevence proti zranění: Pavel Tsatsouliny ve svých knihách upozorňuje na to, že tenze ve svalech (vytvořená tím, že jste silný) je jeden z nejdůležitějších faktorů, co můžete udělat proto, aby vaše vazy zůstali neporušené a zdravé.Flexibilita: Tom Kurz udává, že nedostatek síly v adduktorech je hlavní problém, který brání bojovníkům dosáhnout plného provazu.Zatímco jsou tyto příklady intuitivně jasné je neuvěřitelné, kolik lidí utíká k posledním zázračným metodám ve fitness bez toho, aby udělali cokoliv pro rozvoj svojí síly. Je pravda, že vaší sílu nepředvedete na koupališti během vaší procházky bez trička a většinou na to ani nepřijde řeč, pokud se nebaví o bench pressu jako hlavnímu porovnávacímu cviku všech dob

?

Pokud však neděláte nic pro rozvoj vaší síly, měli byste přehodnotit svůj tréninkový plán a zařadit také trénink pro silový rozvoj.Důležité u rozvoje síly:Nezapomínejte na to, že maximální sílu můžete zlepšit prostřednictvím pouze nervové adaptace. Každopádně čím déle cvičíte, tím více váš rozvoj síly přichází z rozvoje svalů (příčně pruhovaného svalstva) než ze zlepšení nervového systému.Jinak řečeno: není problém mít trénink, kde budete mít neuvěřitelně napumpované svaly, několikrát se poblijete díky neuvěřitelné intenzitě a následně budete mít několika denní DOMS (svalovku) a přitom sílu nezlepšíte ani o kousek. Jednoduše mějte představu o vašich 5RM, 3RM nebo 1RM a snažte se tyto čísla zlepšovat. Žádná cesta okolo není.

10 DŮVODŮ, PROČ NENÍ KARDIO EFEKTIVNÍ PRO SPALOVÁNÍ TUKŮ

Přečíst celé ...
CO U MIMINEK NEPODCENIT

Přečíst celé ...
KOMPLETNÍ NÁVOD JAK NA REHABKU PO PLASTICE KŘÍŽOVÉHO VAZU

Přečíst celé ...
ALL PAIN, NO GAIN: PROČ NÁS VŠECHNY ZRADILA POSEDLOST INTENZIVNÍMI TRÉNINKY

Přečíst celé ...

Úvodní diagnostiku máš zdarma

Trénuj tak, aby to mělo smysl. Začneme úvodním diagnostickým tréninkem, podle kterého ti sestavíme plán na míru tvým cílům.

Diagnostika zdarma
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Chceš vědět ovšem, co se u nás děje?

Přihlas se k odběru newsletteru a budeš pořád v obraze. Neunikne ti žádná aktualita,
nový článek ani doporučení ke stravě či tréninku.