CVIČIT NA LAČNO NEBO NE?

2/8/18
Bartoš

CVIČIT NA LAČNO NEBO NE?

Jedna z kontroverzních témat ve fitness je zda se má trénovat na lačno anebo dodržet správné před tréninkové jídlo a případně další doplňky během tréninku.Dobré jsou oboje J U obou je dost velký výzkum proč je to dobré a proč to funguje. Důležité je si uvědomit, že každý typ je dobrý pro něco jiného.Cvičení když jste najezení:

  1. Pokud je váš cíl nabrat svalovou hmotu
  2. Chcete především předejít ztrátě svalů
  3. Nedokážete cvičit na lačno z jakéhokoliv důvodu (ať už zdravotního nebo jiné důvody)

Jak by ideálně měli vypadat jídla:Nerad používám přesné čísla, protože má každý trochu jiné zažívání a chce to tak poslouchat svoje tělo na časování jídla před tréninkem než se slepě držet nějaké tabulky. Každopádně před tréninkem je dobré mít jídlo bohaté na bílkoviny a sacharidy. Půl hodiny až hodinu a půl je dobré přidat rychlé sacharidy, aby byl insulin vysoko a během tréninku tak všechny bílkoviny byli poslány rovnou do svalů. A to platí také pro lepší vstřebání například aminokyselin, pokud máte v pití během náročného tréninku.Toto vše je dobré, jelikož máte insulin nahoře, což chcete, pokud je váš cíl nabrat svaly. Nezapomínejte však, že to také znamená stopka pro spalování tuků a extra vyplavení hormonů, které hrají roli při spalování tuku.Cvičení na lačno:

  1. Pokud je váš hlavní cíl zhubnout
  2. Chcete díky cvičení maximalizovat hormonální odezvu pro spalování tuku
  3. Je pro vás nízké procento tuku důležitější než svaly

To můžete bud hned ráno po probuzení. Ideálně doplnit před tréninkem černou kávou, skleničkou vody a vitaminem CPokud používáte půsty (intermittent fasting) tak potom podle protokolu, který držíte a jak máte časově nastavené tréninky a příjem jídla vs půstCca 3-4h po vyváženém nízkosacharidovém jídleProč je to dobré pro spalování tuku:Nakopne vám to SNS (sympatický nervový systém) na vyšší rychlostní stupeň. Což zapříčiní sekreci růstového hormonu, adrenalinu a tuků a to vše během snižování insulinu.Pokud si chcete ochránit svaly. Je dobré brát BCAA pro ochranu svalové hmoty během tréninku než si dáte po tréninkové jídlo.Ted už byste si měli umět vybrat co je pro vás nejlepší a co vám bude nejvíce vyhovovat. Nemusíte samozřejmě zůstat pouze u jednoho. Těžké silové a kondiční tréninky můžete mít v odpoledních hodinách provázené správně nastaveným jídlem a zároveň mít ranní tréninky na lačno jako pomalou chůzi nebo rychlý intenzivní trénink jako HIIT apod.A samozřejmě, že to taky neznamená, že se nedá hubnout, pokud netrénujete na lačno a opačně, ale je to potom už také mnohem více o tom jakou máte stravu po zbytek dne a jestli správně budete brát a časovat různé doplňky stravy.

10 DŮVODŮ, PROČ NENÍ KARDIO EFEKTIVNÍ PRO SPALOVÁNÍ TUKŮ

Přečíst celé ...
CO U MIMINEK NEPODCENIT

Přečíst celé ...
KOMPLETNÍ NÁVOD JAK NA REHABKU PO PLASTICE KŘÍŽOVÉHO VAZU

Přečíst celé ...
ALL PAIN, NO GAIN: PROČ NÁS VŠECHNY ZRADILA POSEDLOST INTENZIVNÍMI TRÉNINKY

Přečíst celé ...

Úvodní diagnostiku máš zdarma

Trénuj tak, aby to mělo smysl. Začneme úvodním diagnostickým tréninkem, podle kterého ti sestavíme plán na míru tvým cílům.

Diagnostika zdarma
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Chceš vědět ovšem, co se u nás děje?

Přihlas se k odběru newsletteru a budeš pořád v obraze. Neunikne ti žádná aktualita,
nový článek ani doporučení ke stravě či tréninku.